Používáme soubory cookie, aby nám pomohly vylepšit naše webové stránky.

Prohlížením našich stránek s jejich používáním souhlasíte. Další informace

Mondial Assistance

Hledat

How can we help?*

Jak můžeme pomoci?

Historie

Historie skupiny

Mondial Assistance je naše další obchodní značka, ale za touto značkou je zakotvená dlouhá historie pomoci lidem.

Všechno to začalo v roce 1950 ve Švýcarsku, kdy lidé začali více cestovat. Tehdy tým obchodních průkopníků založil společnost Elvia Reiseversicherung. Tento rok znamenal začátek našeho příběhu v pomáhání lidem. O 24 let později, v roce 1974, byla společnost SACNAS-Mondial Assistance založena ve Francii, a naše pomoc dosáhla nové úrovně. Vytvoření SACNAS-Mondial Assistance doprovázel rozvoj asistenční činnosti, která, kromě cestovního pojištění, zahrnovala silniční, medickou a repatriační asistenci. V roce 1979, AGF se stal akcionářem Mondial Assistance. 
Během 80. a 90. let, ještě jako dva samostatné subjekty (Elvia a Mondial Assistance), jsme společně doprovázeli naše firemní klienty prostřednictvím svých vlastních změn. Spolu s růstem našich klientů jsme se rozrůstali i my. Rozvoj proběhl nejprve v Evropě a poté postupně i ve zbytku světa. V roce 1995 se Elvia připojila k Mondial Group sídlící v Německu. 
V roce 2000 se společnosti Elvia Reiseversicherung a SACNAS-Mondial Assistance úspěšně sloučily a vytvořily naši skupinu tak, jak ji známe dnes. Téměř 80 let společných zkušeností a know-how, nám dopomohlo stát se předním světovým hráčem v oblasti cestovního pojištění, asistenčních a zákaznických služeb. 
V dubnu roku 2000 jsme získali společnost World Access ve Spojených státech a Kanadě a o rok později společnost Worldcare v Austrálii.

V roce 2006 jsme spustili novou identitu značky a hodnoty po celém světě. Toto pro nás znamenalo dlouhodobý strategický krok. Nová identita vyjadřovala naše odhodlání pro vás a váš komfort a odrážela naši bohatou, multi-kulturní rozmanitost.

Rok 2007 je velice významným rokem. Dne 1. ledna se čtyři francouzské společnosti - Mondial Assistance, Francie Secours, Elvia a SSC - spojily a vytvořily Mondial Assistance, jedinečný subjekt a značku. Tento krok potvrdil a posílil naši pozici ve Francii.  Věrni svému cíli mezinárodního růstu jsme otevřeli další pobočky, v Mexiku a Indii. Také jsme získali Medvantis, lékařské call-centrum ve Švýcarsku.

V průběhu roku 2008 a 2009 jsme již působili v rámci jedné značky a mluvili jednotným hlasem na všech 5 kontinentech, ve 28 zemích světa.
V roce 2010 zahájila Mondial Assistance Group svůj celosvětový přesun značky k Allianz Global Assistance. Ale vnímání toho, kdo jsme, zůstává stejné. Jsme zde, abychom pomáhali lidem, abychom pomohli Vám, kdykoliv a kdekoliv. Vy - naši zákazníci, zúčastněné strany a zaměstnanci – jste byli, jste a vždy budete to, o čem je naše práce.


Prvního ledna 2014 jsme otevřeli novou kapitolu v naší historii, kdy se zformovala nová entita ve skupině Allianz SE - Allianz Worldwide Partners kombinuje sílu a zkušenosti třech světově uznávaných značek - Allianz Global Assistance, Allianz Global Automotive a Allianz Worldwide Care. Díky tomuto spojení budeme schopni našim obchodním partnerům a jejich klientům nabízet ještě širší portfolio služeb kombinujících to nejlepší z pojišťovnictví, asistenčních služeb a technologií.  V roce 2015 má Allianz Worldwide Partners 34 poboček po celém světě, s obchodními aktivitami v 74 zemích.