Používáme soubory cookie, aby nám pomohly vylepšit naše webové stránky.

Prohlížením našich stránek s jejich používáním souhlasíte. Další informace

Mondial Assistance

Hledat

How can we help?*

Jak můžeme pomoci?

Poraďte se s lékařem

Před ocestování do zahraničí Vám doporučujeme navštívit Vašeho lékaře, který Vám zodpoví všechny vaše otázky a připomínky.

Tato návštěva vám umožní:

  • Dozvědět se aktuální informace o očkování: jaké očkování se doporučuje, povinné, zbytečné nebo nezbytné. O očkování je nejelpší se informovat delší dobu před plánovanou cestou, protože v některých případech je nutné mít více injekcí , které se aplikují delší dobou před cestou, nebo jsou opakované v několika týdnech.
  • Informace o zdravotních rizicích v místě Vaší cesty.
  • Přizpůsobit svou obvyklou léčbu nebo obnovit svou osobní léčbu úpravou dávkování. Přidat nebo odebrat některé léky z léčby a / nebo zdravotní výstroj
  • Poradit se o tom, zda je či není obvyklá léčba kompatibilní s léky, které můžete užívat během své cesty, jako jsou například prášky na malárii.
  • Pokud máte konkrétní nemoc nebo zdravotní komplikace, tak měl by se mělo předejít některým situacím, jako jsou extrémní chlad, teplo, vlhkost, vysoké nadmořské výšky, nebo kde hrozí nebezpečí malárie nebo jiných infekčních onemocnění. Nechte si poradit, pokud Váš lékař navrhuje oddálení cesty, změnu nebo dokonce zrušení Vaší cesty. V případě podezření na těhotenství si zjistěte Váš stav před odjezdem, informujte se o rizicích a přijatelných rizicích (tj. minimálních) ve vztahu k destinaci a konkrétnímu zdravotnímu stavu. Tato rizika se většinou týkají lidí, kteří nosí biomechanické nebo elektromechanické protézy (všechno od dětského sklonu k onemocnění zánětu ucha, ke kardiostimulátoru pro seniory se sklonem k mdlobám).
  • Nechat si doporučit sadu první pomoci pro léčení některých nemocí jako je astma, alergie a diabetes ...
  • Lépe pochopit různé výrazy ve Vaší pojistné smlouvě.

V případě chronického onemocnění nebo složité anamnéze se zeptejte svého lékaře, aby napsal lékařskou zprávu, nejlépe v angličtině, která shrnuje Vaši situaci (pozadí, popis vaší nemoci, dřívější případy, výsledky posledních testů, atd.) a zmiňuje Vaší obvyklou léčbu. Nikdy nepřerušujte svou obvyklou léčbu, a to ani v letadle. Vždy si s sebou vezměte duplikát vašeho předpis určující mezinárodní název každého z vašich léků: DCI (společný mezinárodní název). Například, DCI aspirinu je kyselina acetylsalicylová. Tímto způsobem jej můžete nahradit, nebo rychle najít svůj ekvivalent léku, ať jste kdekoliv.

Navštivte svého zubaře a lékárnu

Neváhejte se poradit se svým lékárníkem, co si s sebou na Váš pobyt ještě přibalit.  Určitě Vám doporučí užitečné produkty, jako odpuzující prostředek na komáry, sluneční krémy, které jsou právě pro váš typ pleti, atd. Bude Vás také varovat o možných nežádoucích účincích léků nebo nevhodnosti jejich kombinace. 
  
Také doporučujeme, abyste si domluvili schůzku se svým zubním lékařem, než odjedete, zvláště pokud se chystáte do odlehlé oblasti s velmi malou zdravotnickou strukturou. V ideálním případě ho navštivte několik týdnů před odjezdem.  
  

Zdravotničtí pracovníci, kteří o Vás pečují jsou ti nejlepší odborníci, kteří si s Vámi mohou promluvit před odjezdem na dovolenou. Kdykoliv je to možné, naplánujte si schůzky s nimi v dostatečném předstihu a neváhejte s nimi mluvit o všech aspektech vaší cesty.