Používáme soubory cookie, aby nám pomohly vylepšit naše webové stránky.

Prohlížením našich stránek s jejich používáním souhlasíte. Další informace

Mondial Assistance

Hledat

How can we help?*

Jak můžeme pomoci?

Trekking

Co je to trekking?
Co je to trekking?

Trekking je vlastně pěšíchůze členitým terénem s nádechem dobrodružství, bez speciálního vybavení, trvající od několika hodin po několik dní. Trekking umožňuje poznat místa ve volné přírodě, daleko od civilizace, která by jinak zůstala ukryta.

Pro koho je trekking určen
Pro koho je trekking určen

Trekkingoví nadšenci musejí být v celkově dobré fyzické kondici. I když jste sportovní typ, pamatujte na to, že trekking obnáší několikadenní chůzi s těžkým batohem (krosnou) na zádech. Na takovou zátěž je třeba se připravit postupně, obrnit se trpělivostí a psychickou odolností a mít vytrvalost. Trekking můžete provozovat v nížinách, vrchovinách i pohořích, v poušti, džungli, v lesích a dokonce i v polárních oblastech. Je velmi důrazně doporučováno nevydávat se na túru o samotě, vždy s nějaký, doprovodem. Je mnoho agentur, které se specializují v organizování trekkingových zájezdů; samozřejmě lze také kontaktovat lokální průvodce v blízkosti Vašeho pobytu. 


Praktické rady
Praktické rady

Při treku nesmíte improvizovat, respektujte následující doporučení a užijte si trekkingový výlet v naprostém bezpečí: 

 • I když jste v perfektní kondici, zajděte si před odjezdem ke svému lékaři - zejména, pokud plánujete trek ve vyšší nadmořské výšce i přesto, že trek nebude nijak dlouhý. 

 • Před svým odjezdem si nastavte plán, jak se dostat zpátky do kondice, tím si budete moci vybrat stupeň obtížnosti treku vzhledem ke své kondici.

 • Otestujte si své vybavení ještě doma před odjezdem, zejména trekkingové boty, a přizpůsobte je svému cíli.

 • Nikdy se nevydávejte na trek v nové obuvi!

 • Vezměte si s sebou vše potřebné ale zároveň se snažte snížit zátěž co to jde: spací pytel, voděodolná bunda, vlněný svetr, prošlápnuté boty s protiskluzovými podrážkami, kovový hrnek, lékárničku, nůž, kompas…Rozložte váhuz rovnoměrně, nejtěžší věci si dejte vespod. 

 • Předcházejte puchýřům (ujistěte se, že máte pohodlně obutou obuv a tkaničky pevně zavázané)

 • Zkontrolujte si před odjezdem zásoby jídla: měli byste mít s sebou dostatek jídla a pití na celou dobu treku. je možné, že budete potřebovat čistit vodu chlorovými tabletkami. 

 • Pečlivě zvolte oblečení - z materiálů, které udržují teplo, zůstanou suché a ochrání před větrwem - např. hedvábí, vlna a obzvlášť nové syntetické tkaniny, které velmi dobře izolují. Noste tři vrstvy oblečení dobré kvality, zakončené vrstvou, která nepropustí vítr a je voděodolná. Mějte na paměti riziko omrzlin; chraňte se rukavicemi, teplými ponožkami nebo punčochami. Vlněná čepice, kapuce nebo kukla ochrání nos a uši. Pokud se vydáváte do vysokých nadmořských výšek nebo do studených oblastí, určitě tomu přizpůsobte oblečení. 

 • Vyberte si správné trekkingové období v cílové zemi: vyvarujte se monzunů, létu v horkých oblastech a těžkých zimám ve studených zemích.

 • Chraňte se před sluncem silným krémem na opalování a před moskyty repelentem. Večer noste dlouhé rukávy, přes den nezapomínejte na pokrývku hlavy a sluneční brýle.

 • Rychle ošetřete rány, které by se mohly snadno zanítit.

 • Udržujte hydrataci, pijte dostatek tekutin v pravidelných intervalech: teplé nápoje jsou k zahnání žízně lepší než studené. Za všech okolností se vyvarujte alkohou, i když bude velká zima!

 • Pokud enní v okolí žádná voda, používejte k omytí hygienické vlhčené ubrousky. neplavte nebo nechoďte bosi ve stojatých vodách, hrozí riziko nákazy bilharzie. Bilharzie je cizopasná motolice, která způsobuje bilharziózu, postižení močového systému či trávicího ústrojí.

 • Pokud máte během cest jakýkoliv problém, ihned ho konzultujte s lékaři asistenční služby. nenechávejte konzultaci až na návrat domů.


Více informací o vhodných produktech cestovního pojištění naleznete v sekci Cestování. Oproti konkurenci máme širokou škálu sportovních aktivit již v základním krytí.

Více informací o cestovním pojištění